Mermer Mezar BM 33
Özel 5 cm kalınlıkta M.Kemalpaşa Mermere özel dizayn

ÖZELLİKLER

Kalın Mustafakemalpaşa Mermeri + Muğla mermer kaide

Baş Taşı Hariç yükseklik 65 cm
Mezar Taşı Kalınlığı: 5 cm
Baş Taşı Kalınlığı: 5 cm
Gövde Kalınlığı: 5 cm
Tesviye Betonu: 10 – 20 cm
İçten vidalı montaj sistemi
Porselen resim veya  baş taşı granitle değiştirilerek lazer resim uygulanabilir.

İZMİR’DE MEZAR TAŞI YAPIMI
İzmir’de mermer mezar siparişinde veya İzmir’de granit mezar yaptırırken dikkat etmeniz gereken noktalar şu şekildedir; Her şeyden evvel mezar yaptırmak ciddiye alınması gereken bir işlemdir. Duygu sömürüsüne çok açıktır. Yapacağınız hayır işi sizi üzmesin.

Biz yapalım beğenmezseniz parasını vermezsiniz gibi veya kaporo ve peşinat almıyoruz gibi yaklaşımlara dikkat ediniz. Sizin bir şekilde görüntüye aldanıp, vicdan yapıp, para ödeyeceğiniz inancıyla yapılacak iş sizi ilerde üzmesin. Mezarın fiyatını görüntü değil, büyük oranda mezar taşının kalitesi belirler. Sunta ile MDF nin farkı gibidir. Siz sehpanızın suntadan mı MDF den mi yapıldığını dıştan anlayamazsınız. Mermer ve Granit de aynıdır. Hazır bir eşya satın almıyorsunuz, mezar yapım siparişini veriyorsunuz. Soğuk karasal iklimli diğer yerlerde mezar yaptırırken ise  aşağıdaki bilgilere ilave olarak mezar taşı yapımı ve taş seçimi daha da önem kazanır.

MEZAR YAPIMINDA GÜVEN
– Size vaad edilen mermer mezar taşı cinsi ile yapılan mezarda kullanılan mezar taşının doğruluğunu kontrol ediniz.
– Mümkünse mezarlıklarda buluşmak yerine, yapımcı firmanın işyerlerini görerek mezar siparişini veriniz. Ölçü almalıyız gibi bahanelerle mezarlıkta buluşmayınız.
– Sadece Aile kabirleri için ölçü alınır. 5-10 cm farkla tüm Türkiye’de mezar ölçüleri standarttır.
– Mezarlıklarda, İzmir Mezar ismini kullananların mutlaka yerlerini görmekte ısrar ediniz.
– İsim benzerliklerine dikkat ediniz. İzmir Mezar fabrika satış ofisi sadece Buca’dadır. İzmir içinde başka şubemiz yoktur. Diğer illerdeki bayi ağımızı inceleyebilirsiniz.
– İnternet sitelerinde gördüğünüz mezar taşı resimlerine dikkatli bakınız.
– Fotomontaj yapılarak albenisi arttırılmış mezar resimlerine dikkat ediniz. Başka sitelerden kopya edilmiş resimleri koyan sitelerin diğer bilgilerine de dikkat ediniz.
– Sipariş vereceğiniz mezar firmasının, referanslarını ve güvenilirliğini araştırınız. Referans listelerini dikkatli inceleyiniz. Bizim de referanslarımızı inceleyiniz.
– Ödediğiniz kaparo miktarı, teslim tarihi, mezar taşının özellikleri gibi işin detayını içeren firma kaşeli bir belge isteyiniz.

UYGUN FİYATLI MEZAR TAŞLARI
Yaptırdığınız mezar sağlam, kaliteli ve güzel olduğu kadar kalitesine göre çok ucuz fiyatlı olmalı. Sitemizde gördüğünüz mezar resimleri başka sitelerden alıntı değil tamamen kendi mezar modelimizdir. Mezar fiyatları konusunda da sadece Ege bölgesindeki mezar fiyatları değil, Türkiye genelindeki mezar fiyatlarında da iddialıyız.
Ucuz mezar fiyatlarımız, güvenilirliğimiz, mermer mezar, granit mezar, işçiliğimiz-mezar ustalığımız için mezar modellerimiz ve referanslarımızı inceleyiniz.

MERMER GRANİT MEZAR TAŞI MODELLERİ
Her mermer taşı mezar yapımına uygun değildir. Mümkünse Muğla Mermeri veya Afyon mermeri tercih edilmelidir. Güvenilir bir mezar firması, mezar ustası veya mermerciye yaptırmanız önemlidir. Daha ucuza bulduğunuz bir mezar taşı ilerde size daha pahalıya gelebilir. Önemli olan kaliteyi ucuza almaktır. Bu konuda bilginiz yeterli değilse mermerden anlayan bir arkadaşınızdan yardım istemeniz daha doğrudur.

Mermer Mezarın Temeli
Temeli güzel yapılmayan bir mermer mezar, granit mezar olarak imal edilse bile yıllar sonra yan yatabilir. Meftanın yattığı köşeler bulunarak, hiç kazılmayan dış taraftaki sert zemine gönye ve terazisinde  kalıplı beton temel atılmalıdır. Orta kısmı toprak olan bu temelin üzerine oturmalıdır. Çimento ve diğer malzemeler mermer mezar temelinde hakkını vererek kullanılmalıdır. Karasal iklimli Orta ve Doğu Anadolu illerinde temele mutlaka minimum 8 lik nervürlü demir ilave edilmelidir.

Mermer Mezar Montajı
Çelik dübelli sistem veya kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya granit mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Tamirat veya yeniden mermer mezar ya da granit mezar yapımı, yeniden masraf demektir.Hiç kimse parayı sokaktan toplamıyor. Bu yüzden kalın granit mezarlarda çelik dübel sistemi olmalıdır. 2cm kalınlıktaki granit mezar taşı veya mermer  mezar taşında mutlaka kilitli sistem kullanılmalıdır. Mermer Mezar veya Granit Mezar netice de dış mekânda kalan yazın sıcak kavurucu güneşine ve kışın soğuğuna dayanmak zorunda olan bir yapıdır. Sadece yapıştırılan, birbirine geçmeli sistemle bağlanmayan mermer parçalar uzun vadede hasar görecektir. Güneşin ultraviyole ışınları yapıştırıcının etkisini zamanla yok edecektir.

İzmir Mezar Ekibi

İZMİR’ DE MEZAR SATIŞ OFİSİ

İzmir’de mezar taşı fabrika satış ofisi sadece Buca’ dadır. İzmir ve çevresine anahtar teslimi uygun fiyatlı mezarların ruhsat dahil tüm işlemlerini firmamız yapar. İzmir dışında, komple Ege Bölgesinde yüksek kaliteli ve sağlam mezar taşlarımızı estetik mezar modellerine dönüştürerek yerine montajını yapar. Sitemizde yayınlanan mezar modellerinin dışında beğendiğiniz mezar çeşitlerini de sipariş edebilirsiniz.dışında
NEDEN İZMİR MEZAR?

İzmir dışında tüm Türkiye çapında da 30 bayisi olan mezar yapım fabrikamız yıllardır sunduğu uygun fiyatlı ve kaliteli mezarlarla ün yapmıştır. Ünü o kadar çok artmıştır ki bir takım mezar ustaları İzmir Mezar isminin yanına bakım, yapım, mezartaşı v.b. (İzmir mezar yapım, izmir mezar taşları) gibi isimlerle bu güvenilir mezar firmasının isminden yaralanmak yoluna gitmişlerdir.
UYGUN FİYATLI MEZAR TAŞLARI

Türkiye genelinde 30 ilde bayisi olan Fabrikamızın (bkz. bayii ağımız) her gün çeşitli tip ve modellerde seri granit mezar üretmektedir. Dolayısıyla yüklü sipariş almakta ve ürün girdilerini daha ucuza temin etmektedir. Ayrıca bilgisayar destekli CNC makinelerle üretim yapıldığından fire oranı %45 den % 7 ye düşürülmektedir.
İZMİR MEZAR’DA YÜKSEK KALİTELİ MEZAR TAŞI:

Türkiye’de tek olan desenli granit mezarlarımız, fabrikamızda, bilgisayar destekli gelişmiş makinelerde üretilmiştir. Bu kesim ve desen kalitesine atölye imkanlarıyla ulaşmak mümkün değildir. 4 – 25 cm et kalınlığında yekpare granit kesimi ancak bizim gibi büyük fabrikalarda yaptırabilirsiniz. Baş taşlarına fotoğraflar Lazerle, yazılarda ithal epoksi boya ile işlenir.
İzmir ve Türkiye Genelinde Mezar Yapımı:

Türkiye’ nin neresinde olursanız olun gerek bayii ağımız gerekse diğer mezarcılar kanalıyla ürün ve hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz. Bkz. Bayii ağımız. Bayi ağımız dışında kalan yerlere de ürünlerimizi kargo ile gönderiyoruz. (Nakliye ve montaj masrafını biz ödüyoruz.)
İzmir Mezar Taşı Fabrika Satış Ofisi:

Mezar yaptırmak için artık toz toprak içindeki, şehre uzak üretim yerlerine gitmenize gerek kalmadı. Şehrin içinde, tertemiz bir ofiste ürünleri inceleyip, uzman personelimizden bilgi alabilirsiniz. Show Roomumuz da ürünlerimizin değişik modelleri sergilenmektedir.

Kredi kartına taksit seçeneklerimiz ve diğer esnek ödeme şekillerimizden faydalanabilirsiniz.
Mezar Yapımında Kurumsal Güvenilirlik:

Müşteri memnuniyetini ön planda tutan, ilkeli ve profesyonelce çalışan firmamızın vereceği yazılı güvence, küçük mermer atölyelerinde alacağınız sözel güvencelerden daha muteberdir. Bkz. referanslarımız.
Mezar Taşı Fiyatlarında Esnek Ödeme:
Mezar Siparişi İçin Adresinize Uzman Gönderimi:

Zamansızlık veya başka sebeplerle ofisimize gelecek fırsat bulamıyorsanız, size bir telefon kadar yakınız. Uzman personelimiz eviniz ya da iş yerinizde mezar yapım ve bakımı hakkında sizi bilgilendirecektir. Bu hizmetimiz, Türkiye’de bir ilktir.
İzmir Mezar Yapımında Nitelikli Çalışanlar :

Muhatap olacağınız tüm çalışanlarımız üniversite mezunu ve işinin uzmanı kişilerdir. Bütün iletişim kanallarını kullanabilen kadromuz sayesinde,değişik tasarım ve detayları e-posta aracılığıyla da kolayca çözümleyebilirsiniz.